Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Nejlepší cviky na triceps pro efektivní výsledky

Nejlepší cviky na triceps pro efektivní výsledkyDatum konání:
2.11.2023

Silné a dobře definované svaly tricepsu nejenže přispívají k celkové estetice postavy, ale také zvyšují sílu a výkonnost při mnoha sportovních aktivitách. Tento článek přináší komplexní průvodce nejlepšími cviky na triceps, včetně důrazu na správnou formu a techniku. Ty jsou důležité u všech tricepsových cviků pro maximalizaci účinnosti a prevenci zranění. 

 

Proč je vlastně důležité zaměřit se na posilování tricepsu? Protože je nedílnou částí paže. Výhody posilování tricepsu jsou následující:

  • Správné fungování loketního kloubu
  • Větší síla při tlaku paží
  • Zvýšení svalové hmoty paže

 

Jaké jsou nejlepší cviky na triceps? 

 

1. Tricepsové kliky a dipy

 

Tricepsové kliky a dipy jsou základními cviky pro posílení tricepsu. Tyto cviky se zaměřují na izolaci svalu a umožňují mu pracovat s plným rozsahem ohybu. Můžete je vyzkoušet například kliky na bradlech.

 

2. Tlaky

 

Tlaky vleže na lavici jsou dalším účinným cvikem na triceps, které lze provádět s různými variantami vybavení, jako jsou jednoruční činky nebo olympijská osa. 

 

3. Kliky na lavičce

 

Kliky na posilovací lavici jsou náročnými cviky, které vyžadují silnou stabilitu horní části těla. Jsou vynikající pro rozvoj tricepsu a také zapojují další svaly, jako jsou prsa a ramena. Přistupte k polohovací lavici na cvičení zády, opřete se v podřepu o ruce, dlaněmi směrem dozadu. Zpevněte střed těla a s nádechem klesejte pomocí ohnutí v loktech. Lokty držíme u těla a jdeme tak hluboko, dokud udržíme rovné tělo a triceps.

 

4. Cviky na triceps s vlastní váhou

 

Cviky na triceps s vlastní váhou, jako jsou diamantové kliky, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí cvičit doma bez speciálního vybavení. Tyto cviky výborně izolují triceps a umožňují precizní práci svalů. Diamantový klik provedete podobně jako klasický klik, pouze změníte polohu dlaní. Dlaně na zemi směřují prsty k sobě a ohnutí v loktech vytváří tvar diamantu.

 

5. Cviky na triceps pro ženy

 

Pro ženy mohou být ideálními cviky na triceps například francouzské tlaky s jednoručkami vsedě nebo vleže, které pomáhají tvarovat a posilovat horní část paží. 

 

6. Objemové cviky na triceps

 

Pro získání objemu tricepsu se osvědčují cviky s vyšším počtem opakování a nižší zátěží, jako jsou kickbacky. Postavte se s nadloktím vodorovně s podlahou a předloktím spuštěným k podlaze. Poté zvedejte jednoručku kontrolovaně až do maximální kontrakce svalu. Pohyb můžete krátce zastavit a tak zvýšit zatížení.

 

Jak cvičit triceps doma vs. v posilovně

Cvičení doma

 

Cvičení tricepsu doma může být stejně efektivní jako v posilovně. S jednoduchým vybavením můžete udělat různé cviky s jednoručkami nebo tricepsové kliky na židli místo posilovací lavice. 

Cvičení v posilovně

 

V každé dobře vybavené posilovně je k dispozici mnoho posilovacích strojů určených pro trénink tricepsu. Podle preferencí a zkušeností s můžete vybrat buď maximálně efektivní triceps stroj profi s vedenou dráhou pohybu, nebo posilovací věž s tricepsovou kladkou, kde si při stahování kladky budete dráhu pohybu hlídat. 

 

Zařazením různých  tricepsových cviků do tréninkové rutiny dosáhnete silných a dobře definovaných tricepsů. Důslednost a trpělivost jsou klíčové při dosahování těchto výsledků. Pamatujte, že správná forma a technika jsou stejně důležité jako výběr tricepsových cviků, ať už je cvičíte doma nebo v posilovně. Při správném přístupu můžete dosáhnout vynikajících výsledků a zlepšit svou fyzickou kondici a výkonnost.Zdroje:

https://jeffnippard.com/blogs/news/the-ultimate-push-workout-for-muscle-growth-chest-shoulders-triceps-2023

https://www.menshealth.com/fitness/g19547150/best-tricep-workouts/

https://aleslamka.cz/cviky-tricepsova-klik-na-lavicce-s-rukami-za-telem

https://patalie.cz/cviky-na-triceps

https://kulturistika.ronnie.cz/c-32706-zasobnik-cviku-27-triceps-francouzsky-tlak-vsede.html

https://aktin.cz/objem-paze-dela-triceps-jakych-6-cviku-je-nejucinnejsich

https://kulturistika.ronnie.cz/c-39027-zasobnik-cviku-29-triceps-kick-back.html