Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Katalogy > Posilovací stroje na triceps

Posilovací stroje na triceps

Triceps (musculus triceps brachii) je sval, který se skládá ze tří hlav na zadní ploše pažní kosti a upíná se na loketní výběžek kosti loketní. Jeho funkce je extenze loketního kloubu, tedy natažení ruky. Dále pomáhá při dorsální flexi a addukci v ramenním kloubu. Cviky na triceps pro všechny sportující je možné kombinovat na posilovacích strojích, cvičením s volnou vahou (jednoruční činky a olympijské osy) a funkčními cviky.

Nejlepší výsledky přinese kombinace všech tří druhů cvičení, kdy sval dostává neustále různé podněty k růstu a k vyrýsování.

1. Posilovací stroje na triceps

Posilovací stroj na triceps

Posilovací stroje na triceps disponují přesně vedenou dráhou pohybu, která izoluje triceps. Jediné, co můžete měnit je zvolená zátěž. Vhodným strojem z naší výroby je triceps profi, případně také náš kotoučový stroj triceps vsedě - duál.

2. Cvičení s volnými vahami

Pokud při cvičení držíte správný postoj těla, triceps procvičíte francouzskými tlaky s našimi jednoručkami nebo EZ činkou na bench lavici nebo naší polohovací lavici. Dalším cvikem je triceps kickback vkleče na lavici.

Volné váhy najdete také na naší multifunkční posilovací věži profi se čtyřmi stanovišti na cvičení. Triceps zapojíte při stahování kladky horní s pomocí tricepsového adaptéru či provazového adaptéru.

Dokážete uzvednout celou váhu vlastního těla? Pak zkuste zapojit tricepsy na bradlech nebo hrazdě s dopomocí. U hrazdy s dopomocí je výhodou možnost využití protizávaží. Postupným odlehčováním protizávaží se dostanete až k bodu, kdy zvládnete triceps procvičit pouze s vahou vlastního těla.

TIP: Přečtěte si naši příručku, kde se dozvíte, jak cvičit s činkami komplexně a efektivně.

3. Funkční trénink na triceps

Funkční trénink je velmi účinný pro posilování tricepsu, a navíc jej můžete vyzkoušet nejen v posilovně či v domácí posilovně, ale například v kanceláři. Zkuste tricepsové kliky na zemi, nebo s oporou zády k židli.

TIP: Zajímá vás více o tom, jak cvičit triceps? Přečtěte si také náš článek, kde jsme podrobně rozebrali ty nejlepší cviky na triceps.


Poptat posilovací stroje na triceps

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů