Slevová akce
Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Servis strojů

Servis posilovacích strojů

servis posilovacích strojů - náš týmMáte na starosti každodenní fungování fitness centra, organizování práce zaměstnanců, objednávání produktů do fitness baru včetně pravidelné péče o posilovací stroje? Chcete vědět, jak provádět údržbu strojů, aby Vám co nejlépe a nejdéle fungovaly, byly bezpečné a hlavně, aby Vás to nestálo moc času a peněz? Máme pro vás 6 jednoduchých kroků, kterými zajistíte maximálně účinnou preventivní údržbu.

6 tipů, jak udržovat posilovací stroje ve fitness centru

  1. Rámy strojů – otřete vlhkým hadrem od prachu dle vytíženosti fitness, např. jednou týdně.
  2. Koženkové potahy – tmavé i světlé potahy lavic na cvičení, na kterých je používání a účinky agresivního potu nejvíce vidět, otřete taktéž jednou týdně slabým mýdlovým roztokem. Rozhodně nepoužívejte chemické čistící směsi, které způsobí ztvrdnutí koženky a následné popraskání.
  3. Řetězy a lanka – při drhnutí či vrzání nastříkejte tenkou vrstvu teflonového spreje (k dostání v běžných hobby marketech).
  4. Činky na cvičení, jednoruční činky a posilovací kotouče jsou téměř bezúdržbové. Pokud máte provedení s gumovou obručí, nenechávejte je na slunném místě nebo přímo pod klimatizací, neboť dochází k poškození gumových částí.
  5. Používejte náhradní díly Grün Sport – použitím nevhodných náhradních dílů může dojít k poničení některých částí stroje.
  6. Komunikujte zákazníkům, aby brali ručník jako běžnou součást výbavy pro cvičení. Stačí vypracovat jednoduchý (například i humorný) návod například formátu A4, který lze kromě recepce rozmístit po celém fitness.

Detailní návod na údržbu strojů, kol i koženkových potahů nejdete zde.

Preventivní údržba posilovacích strojů ve fitness centru

Základem preventivní údržby je zejména pravidelnost. Každý týden projděte celé fitness a podívejte se, zda není něco poškozené. Včasným zásahem se dá eliminovat jakékoliv riziko a navíc předejdete většímu poničení stroje. Stejně jako zdravá strava a cvičení podpoří vyrovnanou psychickou mysl a zdravé tělo, preventivní údržba strojů na cvičení je klíčem k jejich dlouhodobé životnosti.

Co tímhle přístupem získáte?

  1. Prodloužení už tak dlouhé životnosti robustních fitness strojů Grün Sport.
  2. Zákazníci budou nadšeni, pokud všechny stroje ve fitness bezvadně fungují a nenachází na nich cedule „mimo provoz“.
  3. Investicí do preventivní údržby snížíte náklady, které byste jinak dali do rozsáhlejších oprav.

Odborná servisní prohlídka fitness centra

Staráte se pravidelně o preventivní údržbu a rádi byste zajistili jednou za rok či za dva celkovou odbornou servisní prohlídku od GRÜN SPORTU? Máte dotaz ohledně náhradních dílů? Podívejte se na ceník servisních prací posilovacích strojů Grün Sport. Následně nás kontaktujte telefonicky či emailem. Společně nalezneme vhodné řešení. 

POPTAT SERVISNÍ PROHLÍDKU