Břišní svaly jsou nejen výstavní část těla do plavek, ale hlavně důkazem o celkové fyzické formě. Když máte zpevněný střed těla, není pochyb o tom, že cvičíte pravidelně a technicky správně. Jestliže chcete zpevnit střed těla, držení trupu a zdůraznit pekáč buchet na břiše, nabízíme vám tři možnosti, jak vašeho cíle dosáhnout.
Posilovací stroje na břicho mají přesně vedenou dráhu pohybu, cílí přesně na konkrétní svaly a nepřetěžují okolní svaly. Ideální volbou je náš břicho stroj kompletní. Jestliže chcete vyzkoušet i další stroje, vyrábíme stroje zaměřené na břicho horní či břicho spodní.
Velmi ojedinělý stroj je rotana torzo, který kromě břišních svalů posiluje i vzpřimovače bederní páteře a rotátory páteře. Stroj rotana je vhodný nejen do fitness center, ale i do rehabilitačních center.
V řadě speciálních strojů na břicho navrhujeme zkusit břicho laterální flexe či břicho stroj flexe. Tyto stroje simulují prvky funkčního tréninku a jsou vhodné pro začátečníky, kteří mají problém udržet pevný střed těla při cvičení s vlastní vahou.
Všechny naše Grün Sport posilovací stroje na břicho mají nastavitelné sedačky, opěrky zad, loktů či ramen, či posuvné válce. Stroje lze optimálně ergonomicky nastavit pro každý typ postavy.
Dovedete při cvičení správně dýchat, zapojit střed těla a vést dráhu pohybu tak, abyste efektivně zapojili procvičované svaly? Pak zvládnete trénink s různými druhy posilovacích lavic na břišní svaly.
Můžete vyzkoušet posilovací lavici břicho s polohováním a speciální fixní lavici břicho 90°. Obě lavice jsou určené pro sedy-lehy s vlastní vahou. Zátěž při cvičení zvětšíte uchopením jednoruček, kotoučů nebo medicinbalů. Na posilovací šikmé lavici zapojíte dolní část břišního svalu zvedáním nohou kolmo k zemi. Mezi obtížné cviky patří posilování na lavici břicho hlavou dolů, nebo stahování kladky vkleče u protisměrných kladek. Tento cvik simuluje zkracovačky vleže s nohami na zemi nebo na lavičce.
Stroj přednožování bradla při zvedání nohou ve vertikální poloze zapojuje zejména přímý břišní sval. Vnější i vnitřní šikmý břišní sval naopak více zesílíte při bočních zkracovačkách na hyperextenzi polohovací. Šikmé břišní svaly jsou zapojené během bočních zkracovaček s kladkou horní vkleče či vestoje. Eventuálně lze cvičit úklony s kladkou spodní. Protisměrné kladky stojí samostatně, nebo jsou součástí multifunkční věži profi.
Funkční trénink břicha můžete realizovat téměř kdekoliv. Vystačíte si s vlastní vahou, nebo s několika fitness doplňky. Během cvičení je nezbytné dodržovat správné technické provedení cviku. Ideální je naučit se cviky provádět postupně a jakmile jeden zvládnete, přidávat další. Mezi účinné posilování břišních svalů patří sedy-lehy na podložce, zvedání spojených nohou na podložce nebo přítahy rukou ke špičkám prstů zvednutých nohou vleže. Mezi posilovací pomůcky na břicho patří posilovací kolečko, které posouváte po podlaze, a tak zapojujete celý střed těla.
Nejlepší cesta je všechny tři typy tréninku kombinovat, aby svaly dostaly odlišné podněty k růstu a zesílení. S použitím laviček, kladkových strojů a funkčního tréninku vymyslíte nepřeberně variant cvičení. Podstatné je zaměřit se při cvičení na celé břicho, a nikoliv jen na izolovanou část. Pokud byste cvičili například pouze zkracovačky, může dojít k dysbalanci růstu břišních a zádových svalů a změny postavení pánve a hrudníku.