Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Profesionální fitness > Činky a kotouče

Činky a kotouče

Co by to bylo za posilovnu bez činek. Stejně jako cvičení na klasických posilovacích strojích tak i cvičení s činkami patří mezi základ každého tréninku. Jaké druhy do vaší posilovny můžete pořídit a co s nimi procvičíte?

Jednoručky

Jednoručky GrunsportKlasické pevné jednoručky poskytují nekonečně mnoho možností cvičení. Můžete vybírat z chromových jednoruček, které jsou odstupňovány po kilogramu od 1 kilogramu až do váhy 10 kilogramů. Tyto lehčí jednoručky ocení v posilovně především ženy nebo osoby, které rehabilitují po různých typech zranění horních končetin. Nejsou to tedy čistě dámské činky, ale mají širší využití.

Kromě chromových jednoruček vyrábíme také litinové pevné jednoručky s pogumovanými kotouči nebo jednoručky s klasickými kotouči, které jsou odstupňované po 2,5 kilogramech až do 60 kilogramů váhy. To ovšem není naše maximum! Na přání vám na nakládací činku dáme tolik kilogramů, kolik budete chtít. Naše nejtěžší jednoručka měla zatím 90 kilogramů.

Podle počtu jednoruček vám vyrobíme na míru i náš robustní stojan na fitness činky. Pro každý typ posilovny je vhodná specifická sada činek. Na základě složení osazenstva posilovny vám doporučíme tu nejvhodnější sestavu.

Cviky s jednoručkami

S jednoručkami procvičíte bez nadsázky celé tělo. Můžete začít posilováním s jednoručkami vestoje nebo je kombinovat s naší polohovací lavičkou a cvičit i vsedě nebo vleže.

Mezi širokou paletu cviků s jednoručkami patří široký dřep (goblet squat), výpady, přítahy v předklonu, mrtvý tah, one arm swing, cvičení na lavici tlak prsa (bench press), upažování, bicepsové zdvihy, tlak nad hlavou, prsa rozpažování, pullover prsa, kliky s jednoručkami a mnoho dalších. Podívejte se, jak tyto cviky provádět.

Možností cviků s jednoručkami je prostě nepřeberné množství. Na rozdíl od cvičení na posilovacích strojích je nutné perfektně ovládat techniku cvičení a držet správný postoj těla, aby nedocházelo k přetěžování dalších částí těla a svalových skupin.

Kotouče na činky

Kotouče na činkyKotouče na činky vyrábíme ve dvou provedeních. Jsou to naše klasické litinové kotouče nebo litinové kotouče s pogumovým okrajem. V případě odhození kotouče s pogumovaný okrajem je rána tlumená a škody na podlaze či na posilovacích strojích menší. Ovšem při odhození plně naložené olympijské činky se 300 kilogramy je jedno, jestli je na kotoučích gumový návlek nebo ne. Riziko poničení podlahy je obrovské. Proto do „hard core“ zóny v posilovnách doporučujeme dát silné gumové podložky, které nárazy i případné poškození podlahy eliminují.

Nakládací kotouče pro jednoručky

Nakládací kotouče pro jednoručky jsou ideální pro domácí posilovny, protože šetří místo i finance. Osu na jednoručky naložíte požadovaným množstvím kotoučů, upevníte je uzávěry a můžete cvičit. Nevýhodou je nutnost při každé změně závaží přidat či odebrat kotouče a opět uzávěr upevnit.

Zaslat poptávku