Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Katalogy > Činky a kotouče

Činky a kotouče

Co by to bylo za posilovnu bez činek. Stejně jako cvičení na klasických posilovacích strojích tak i cvičení s činkami patří mezi základ každého tréninku. Jaké druhy do vaší posilovny můžete pořídit a co s nimi procvičíte?

Činky jednoručky

Jednoručky Grunsport

Klasické pevné jednoručky poskytují nekonečně mnoho možností cvičení. Můžete vybírat z chromových jednoruček, které jsou odstupňovány po kilogramu od 1 kilogramu až do váhy 10 kilogramů. Tyto lehčí jednoruční činky ocení v posilovně především ženy nebo osoby, které rehabilitují po různých typech zranění horních končetin. Nejsou to tedy čistě dámské činky, ale mají širší využití.

Kromě chromových jednoruček vyrábíme také litinové pevné jednoručky s pogumovanými kotouči nebo jednoručky s klasickými kotouči, které jsou odstupňované po 2,5 kilogramech až do 60 kilogramů váhy. To ovšem není naše maximum! Na přání vám na nakládací činku dáme tolik kilogramů, kolik budete chtít. Naše nejtěžší jednoručka měla zatím 90 kilogramů.

Podle počtu jednoruček vám vyrobíme na míru i náš robustní stojan na posilovací činky. Pro každý typ posilovny je vhodná specifická sada činek. Na základě složení osazenstva posilovny vám doporučíme tu nejvhodnější sestavu.

Cviky s jednoručkami

S jednoručkami procvičíte bez nadsázky celé tělo. Můžete začít posilováním s jednoručkami vestoje nebo je kombinovat s naší polohovací lavičkou a cvičit i vsedě nebo vleže.

Mezi širokou paletu cviků s jednoručkami patří široký dřep (goblet squat), výpady, přítahy v předklonu, mrtvý tah, one arm swing, cvičení na lavici tlak prsa (bench press), upažování, bicepsové zdvihy, tlak nad hlavou, prsa rozpažování, pullover prsa, kliky s jednoručními činkami a mnoho dalších. Podívejte se, jak cviky s činkami provádět.

Možností cviků s jednoručkami je prostě nepřeberné množství. Na rozdíl od cvičení na posilovacích strojích je nutné perfektně ovládat techniku cvičení a držet správný postoj těla, aby nedocházelo k přetěžování dalších částí těla a svalových skupin.

Tip: S jednoručními činkami posílíte i svaly tricepsu. Podívejte se, jaké jsou nejefektivnější cviky na triceps.

Posilovací kotouče na činky

Kotouče na činkyVyrábíme kvalitní litinové kotouče s pogumovým okrajem. V případě odhození kotouče s pogumovaný okrajem je rána tlumená a škody na podlaze či na posilovacích strojích menší. Ovšem při odhození plně naložené olympijské činky se 300 kilogramy je jedno, jestli je na kotoučích gumový návlek nebo ne. Riziko poničení podlahy je obrovské i s pogumovaným kotoučem. Proto do „hard core“ zóny v posilovnách doporučujeme dát silné gumové podložky, které nárazy i případné poškození podlahy eliminují.

 

Zaslat poptávku