Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Katalogy > Adaptéry a posilovací tyče

Adaptéry a posilovací tyče

 

Olympijské tyče

Olympijské tyče/osy na činky nebo-li olympijské činky máme ve dvou provedeních a to do 200 kilogramů nebo do 500 kilogramů. Dají se využít i jako tyče na jednoručky. Olympijské tyče na činky jednoduše naložíte kotouči a opět s nimi stejně jako s jednoručkami procvičíte pomocí různých cviků téměř celé tělo.

Mezi cviky s osou na posilování patří:

 • dřepy s olympijskou osou/činkou (k tomuto cviku je vhodné použít náš stojan na dřepy, který zaručí bezpečné odložení olympijské osy), 
 • mrtvý tah, 
 • výpady, posilovací tyče a adaptéry.jpg
 • oslí výpony (s činkami na rameni urychlí růst lýtkových svalů), 
 • samozřejmě bench press, pullover vleže, 
 • přítahy v předklonu, tlaky nad hlavou vestoje (procvičí ramena), 
 • power clean, 
 • předpažování, 
 • krčení ramen (tah rameny), 
 • přítahy vestoje úzkým úchopem, 
 • bicepsové přítahy, 
 • triceps vleže za hlavou a samozřejmě řada dalších.

Trénink s olympijskou tyčí

Trénink s olympijskou osou/obouruční činkou doplňuje trénink s posilovacími stroji, které svaly při tréninku izolují. Není to tedy trénink pouze pro vzpěrače, ale pro všechny sportovce. Výbušné cviky s olympijskou činkou / osou na posilování jsou zaměřené na rozvoj dynamické síly a zatěžují rychlá svalová vlákna typu II a nikoliv pomalá svalová vlákna typu I. Cviky jsou technicky náročnější a vyžadují větší pružnost a pohyblivost kloubů a proto se doporučuje používat menší váhy, než jsou vaše maximální

Bicepsová tyč 541

Bicepsová činka je kratší než olympijská činka a lze ji využít na naší Scottově lavici. I během bicepsovým zdvihů vestoje můžete měnit šíři úchopu a tím zatěžovat vnitřní či vnější hlavu dvouhlavého svalu pažního/bicepsu.

TZ (EZ) tyč

Zahnutá TZ (EZ) činka procvičí při tréninku biceps podhmatem, u bicepsových zdvihů nadhmatem a během přitahování k bradě v předklonu i triceps (tricepsové tlaky vleže úzkým hmatem). Rozšíříte tím možnosti cvičení bicepsů s jednoručkami, olympijskou osou a bicepsovou osou. Zahnutá TZ (EZ) osa umožňuje pohodlnější šikmý úchop.

TIP: Přečtěte si také, kdy cvičit s EZ činkou.

RZ tyč

RZ tyč je známá pod názvem „erzeta“ procvičuje biceps i triceps pomocí úzkého i širokého úchopu a tlaky triceps vleže nad hlavou. Speciální lomený tvar a pohodlnější úchop méně namáhá šlachy a vazy a tím předchází zranění loktů či zápěstí.

Trap Bar

Dostáváme se k záležitostem vhodným pro soutěžní přípravu, na crossfit trénink či vzpěračské závody. Nakládací činka Trap Bar je známá také pod názvem Hex či Hexagon Bar, podle šestiúhelníkové základny.

Na rozdíl od mrtvého tahu s olympijskou činkou je u Trap Bar menší riziko zranění a menší nároky na technické provedení cviku. Neutrální úchop Trap Bar po stranách staví ruce do přirozené pozice těla a simuluje situaci, jako bychom přenášeli těžké břemeno ve skutečném životě. Trap Bar je bezpečnější pro páteř, síla je rozložena více mezi zadní svaly stehenní, hýžďové svaly, záda a přední svaly stehenní.

Multigrip osa

Multigrip osa je nakládací činka známá také pod názvem Swiss Bar. Větší počet neutrálních úchopů rozšiřuje možnosti cvičení a přitom se jedná o prostorově i finančně nenáročný doplněk jakéhokoliv domácího i profesionálního fitness. Ať už použijete široký či užší úchop, obě vaše dlaně budou v neutrální pozici naproti sobě. Na rozdíl od pronační pozice při cvičení s klasickou osou tím ulevíte ramenům a loktům. Na multigrip ose procvičíte svaly ramenou na bench pressu, bicepsy kladivovými zdvihy (hammer curls) i tricepsy během francouzského tlaku vleže (skull crushers) bez zbytečného zatížení a rotace loktů.

Zaslat poptávku