Slevová akce
Česky English Deutsch

Parametrické vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Katalogy > Katalog strojů > Kolekce Crossfit: pro budování výdrže, koordinace a rovnováhy

Kolekce Crossfit: pro budování výdrže, koordinace a rovnováhy

Tento nový způsob cvičení kombinuje gymnastiku, dynamickou rychlost i rozvíjení síly. Pomůže vám vybudovat si výdrž, přesnost, rovnováhu a zlepšit koordinaci. Crossfit cvičení je vhodné pro všechny, protože si můžete zvolit sestavy vhodné pro začátečníky i vrcholové sportovce.

Nároky na fitness stroje jsou v případě crossfit cvičení minimální. Ve fitness centru potřebujete akorát konstrukci složenou z věží a žebříků, které jednotlivé věže spojují. Délku celé konstrukce můžete zvolit podle prostoru a dispozic fitka.

Ideální rozměry crossfitové konstrukce jsou 1,1 m na šířku, 13 metrů na délku a 2,6 metru na výšku. Doporučená světlá výška místnosti je 3 metry. Naše crossfitová konstrukce je variablní a dá se snížit či zkrátit podle toho, kolik prostoru máte k dispozici. Kromě umístění konstrukce je nutné počítat i s místem pro doplňky ke crossfitu, takzvané WOD (workout of the day). Jsou to například kettlebelly, osy s kotouči, bedny, švihadla, lana atd.

Pro crossfit je ideální otevřený prostor pravidelného tvaru s jednotnou úrovní podlahy (bez schodů, stupínků). Crossfitovou konstrukci lze vměstnat i do prostoru se sloupy. Vhodné je oddělit zónu pro cvičení crossfitu od zbytku posilovny a kardio zóny, a to především kvůli vedení crossfitových lekcí.

Plánujete crossfit ve svém fitness centru? Kontaktujte nás.